dnes je 18.6.2024

Input:

Právne a daňové aspekty pri výkone prác v Nemecku

23.3.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 01:01:05

Kapitoly videa

Čo je nutné splniť pred výkonom práce v Nemecku? Ktoré činnosti je nutné hlásiť na nemecký colný úrad? Ktoré doklady je nutné mať na mieste výkonu práce? Kedy je nutné sa registrovať do SOKA? Aké povinnosti mám ak chcem vykonávať práce / služby v Nemecku? Kedy vzniká povinnosť platiť dane v Nemecku? Aj na tieto otázky Vám zodpovie lektorka vo videoseminári.

Lektor

JUDr. Patrícia Tóthová LL.M.

JUDr. Patrícia Tóthová LL.M.

JUDr. Patrícia Tóthová LL.M. študovala právo na Univerzite Komenského v Bratislave. Od roku 2012 je advokátkou zapísanou v Slovenskej advokátskej komore.

V rokoch 2006 až 2014 pracovala pre medzinárodnú účtovno-daňovú spoločnosť, a to tri roky v Bratislave, štyri roky v Prahe a ďalšie dva roky v Mníchove v nemeckej daňovej kancelárii.

Aktuálne je vlastníčkou spoločnosti ProfiDeCon s.r.o., kde poskytuje poradenstvo slovenským, českým, poľským a maďarským klientom, ktorí vstupujú na nemecký ako aj rakúsky trh. Okrem uvedeného sa v rámci advokátskej kancelárie ProfiDeCon Slovakia s.r.o. venuje aj poradenstvu vo veci relokácie zahraničných štátnych príslušníkov na územie Slovenska.