Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Stupne náročnosti práce

12.1.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

7.5.3.1 Stupne náročnosti práce

Ing. Miroslav Mačuha, Marta Weberová

Zaradenie pracovného miesta do stupňa náročnosti práce zamestnávateľ určí porovnaním zamestnancom vykonávaných prác s charakteristikami stupňov náročnosti pracovných miest uvedenými v prílohe č. 1 k ZP.

Využitie charakteristík stupňov náročnosti pracovných miest

Charakteristiky stupňov náročnosti pracovných miest sú všeobecným nástrojom na rozlíšenie náročnosti prác podľa kritérií zložitosti, zodpovednosti a namáhavosti práce. Slovne sa nimi popisuje náročnosť prác zodpovedajúca príslušnému stupňu.


Ak zamestnanec vykonáva práce rôzneho druhu a rôznej náročnosti, rozhodujúca je náročnosť najzložitejších činností, ktorých výkon sa od zamestnanca vyžaduje v rámci druhu práce dohodnutého v pracovnej zmluve.


Ťažisko prác zamestnanca je v predaji spotrebnej elektrotechniky vrátane poskytovania informácií pre zákazníkov, predvedenie funkcií výrobku a spôsobu jeho použitia. Zamestnanec sám spisuje kúpnopredajnú zmluvu so záručným listom a má podpísanú hmotnú zodpovednosť za inkasované tržby. Na základe porovnania s charakteristikami zamestnávateľ zaradí pracovné miesto do 3. stupňa náročnosti práce, ktorý

 
 Váš názor
Čo by ste zmenili na tomto portáli?
 Úspešne odoslané
Input: