Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Do not fill this:

Ukážka obsahu:

Interaktívna pomôcka pre zistenie základného čísla účtu daňovníka sa aktualizuje

10.8.2012, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Od 01.01.2012 má každý daňovník pridelené vlastné základné číslo účtu, na ktoré je povinný uhrádzať platby dane. Ide o jedinečné číslo účtu, ktoré sa skladá z predčíslia (označuje druh dane), zo základného čísla účtu (označuje daňový subjekt) a z kódu Štátnej pokladnice (8180).

Daňovník zistil toto vlastné číslo účtu na základe oznámenia z príslušného daňového úradu alebo mohol využiť interaktívnu pomôcku na internetovej stránke Finančnej správy SR. Od mája sa však táto pomôcka aktualizuje a daňovníkom je dočasne nedostupná. Daňové subjekty tak môžu zistiť svoje číslo účtu u svojho miestne príslušného správcu dane na vyžiadanie.

Oznámenia o základnom čísle účtu boli finančnou správou doručované daňovníkom už koncom roka 2011. Toto doručovanie pokračovalo aj v roku 2012, avšak mohli nastať prípady, že daňovník do lehoty na podanie daňového priznania (zároveň do lehoty na zaplatenie dane) nemal vlastné číslo účtu. V tomto prípade dôjde k zaplateniu dane v lehote do 8 dní od doručenia oznámenia o čísle účtu, ktoré mu bolo doručené po lehote na podanie daňového priznania.

Daňovník mal samozrejme možnosť zistiť svoje číslo účtu aj prostredníctvom interaktívnej pomôcky na internete. V niektorých prípadoch však dochádzalo k problému vydania dvoch základných čísiel účtu. Prvé číslo, ktoré vyšlo z internetovej pomôcky a druhé číslo - odlišné, ktoré daňový úrad doručil neskôr.

Prístup ZADARMO k tomuto dokumentu majú len registrovaní užívatelia www.mup.sk.

 

Už som registrovaný na www.mup.sk:

Nie som registrovaný:

ZAREGISTRUJTE SA
ZADARMO

Registrácia Vám prinesie veľa výhod:

  • dostanete zadarmo emailové noviny obsahujúce spravodajstvo z oblasti mzdového účtovníctva, pracovného práva a personalistiky,

  • prístup do rozsiahleho archívu príspevkov na portáli www.mup.sk


Registrácia je úplne zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov.

 

 

Získajte viac informácií o moduloch Retel Profi

 
Editovatelne tlaciva
Editovatelne tlaciva