Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Do not fill this:

Ukážka obsahu:

Daňový bonus a vek dieťaťa

Archív 20.4.2012, , Zdroj: Verlag Dashöfer

OTÁZKA: Má nárok na daňový bonus zamestnanec, ktorého dieťa vo februári 2012 dovŕšilo 25 rokov veku a v roku 2011 2012 študuje v 1. ročníku denného inžinierskeho štúdia? Štandardná dĺžka štúdia je 2 roky. Predpokladané ukončenie štúdia je v akademickom roku 2012 2013.

ODPOVEĎ: Vzhľadom na to, že dieťa zamestnanca vo februári 2012 dovŕšilo 25 rokov veku, prestalo sa považovať za vyživované na účely daňového bonusu. Platí to bez ohľadu na to, či ďalej študuje alebo nie. To znamená, že za rok 2012 tento zamestnanec má nárok na daňový bonus len v pomernej sume, vo výške 41,02 (20,51 × 2). Od mesiaca marca 2012 nárok stratil. Vychádzame z definície pojmu nezaopatreného dieťaťa na účely daňového bonusu v zmysle § 33 ods. 2 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov, v nadväznosti na § 3 ods. 1 zákona č. 600/2003 Z. z. o prídavku na dieťa v znení neskorších predpisov.

Ing. Dagmar Piršelová

Prístup k tomuto dokumentu majú len predplatitelia:
MUP profi | MUP profi plus

 

Máte dostupný modul:
%usermoduletitle

Získajte viac informácií o moduloch Retel Profi

Potrebujete poradiť s výberom predplatného?

 

  • www.mup.sk = odborné články pokrývajúce oblasť mzdového účtovníctva, pracovného práva a personalistiky,
  • cena rozsiahlej online knižnice len za 30,5 EUR mesačne.
>> Viac o www.mup.sk